You are here

“KOBİ Danışmanı Yetiştirme'' Eğitimlerinin İkincisi Tamamlandı

Submitted by alptolga on 25 June, 2016 - 02:41

kosgeb-kobi danismani egitimi_0.jpg

KOSGEB ve JİCA işbirliği ile gerçekleştirilen ''Uygulamalı KOBİ Danışmanı Yetiştirme ve Sertifikasyonu'' eğitimlerinin ikincisi tamamlandı. 03 Aralık 2011 tarihinde düzenlenen sertifika törenine, KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, JİCA Türkiye Ofisi Kıdemli Başkan Yardımcısı Hiroyuki Takada, KOBİ Araştırmalar ve Proje Koordinasyon Dairesi Başkanı Ömer Pak, Rehberlik ve Denetim Kurul Başkanı Muhammed Emin Karaköse, 1. Hukuk Müşaviri Mustafa Beyhan, Eğitim ve Danışmanlık Müdürü Hasan Güner, Proje Koordinasyon Müdürü Ayşe Yeşim Çepni ile İstanbul İkitelli Hizmet Merkezi Müdürü Selahattin Kaya ve çok sayıda kursiyer katıldı.

İstanbul İkitelli Hizmet Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen törende konuşan KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, “Türkiye’nin dünya ölçeğinde nereye geldiğine bir bakmak lazım. Türkiye büyüyor, dünya sıralamasında on altıncıyız.  En hızlı büyüyen ilk iki ülke Çin ve Türkiye” diye konuştu.

KOSGEB’in değişim ve dönüşümüne de değinen Şatır, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugünün küçükleri yarının büyükleri” sözünü bende KOBİ’ler için düşünüyorum, yarının büyüklerinin KOBİ’ler olduğunu görebiliyorum.”

Bu programın 3. ayağı olan Gaziantep programını da en kısa sürede gerçekleştireceklerini ifade eden KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, bu programlar sonrası tüm bu projenin değerlendirileceğini ve sonuçlarına göre Türkiye geneline yaygınlaştırmayı düşündüklerini belirtti.

KOBİ Danışmalık Sistemini konusunda MYK sürecini başlattıklarını söyleyen KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, MYK’nın da KOBİ Danışmalık Sistemi diye bir iş dalı tanımlaması için gerekli adımları attıklarını sözlerine ekledi.

KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır konuşmasının sonunda, JICA heyetine ve bu programda emeği geçen tüm herkese teşekkür etti.

Tören, eğitim sürecinde kapılarını açan ve yardımcı olan iki işletmeye plaket taktimi ve kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile son buldu.