You are here

Kalkınma Ajansı Destekleri

Submitted by alptolga on 25 June, 2016 - 01:59

Kalkınma Ajansları Nedir?

Bölgesel ekonomik kalkınma ve sosyal gelişme alanında yaşanan yapısal dönüşümün ve sürdürülebilir kalkınmanın en önemli kurumları arasında yer alacak olan “kalkınma ajansları” Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) koordinasyonunda kurulmaya ve faaliyete geçmeye başlamıştır.

 

Kalkınma Ajansları Niçin Kurulmaktadır?

Kalkınma Ajansları, kamu kesimi, özel kesim ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek, kaynakların yerinde ve etkin kullanımını sağlamak ve yerel potansiyeli harekete geçirmek suretiyle, ulusal kalkınma plânı ve programlarda öngörülen ilke ve politikalarla uyumlu olarak bölgesel gelişmeyi hızlandırmak, sürdürülebilirliğini sağlamak, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak amacıyla kurulmaktadır.

 

Kurulumunu tamamlayan Kalkınma Ajansları, periyodik olarak destek programları açıklamaktadır. Hangi Kalkınma Ajansının ne konuda destek çağrısında bulunduğu bilgisine "Duyurular"dan erişebilirsiniz.

 

⇒ Projeme Nasıl Destek Alabilirim?

 

Proje fikrinizi alptolga@5thcore.com'a yazın, projenize nereden ve nasıl destek alabileceğinizi uzmanlarımız  size bildirsin. Sorularınıza  mutlaka cevap verilecektir.

Daha detaylı bilgi almak için 0532 557 53 88 nolu telefonları arayabilirsiniz.