You are here

Tübitak Ar-Ge Destek Programı Danışmanlık Süreci

KOBİLER !!!

TÜBİTAK yeni ürün geliştirmenizde 300.000 TL'ya kadar hibe desteğinde bulunuyor.

(Süreç her kobi için farklı olabilir, bu bedelden daha fazla veya daha az hibe desteği alabilirsiniz, bilgi almak için bizimle iletişime geçin)

Hoşgeldiniz!

Muhtemelen bu sayfayı ilk defa ziyaret ediyorsunız,  

Danışmanlık ihtiyacınız olduğunu düşündünüz ve Google bir arama yapmaya karar verdiniz,

ya da Danışmanlık vb bir internet sitesi üzerinde linke tıkladınız ve kendinizi bu sayfada buldunuz.

Bir çok danışmanlık konusu var.  Finans ve Hukuk danışmanlığı yaygın olarak bilinen ve ücret ödemekte genelde pazarlık bile yapmadan danışmanlık aldığımız konular.

Ama diğer danışmanlık konuları başımız sıkışmadan aramadığımız ve genelde fikir sahibi olduğumuz konular olduğu için  danışmana ücret ödemekte sıkılıp, rahatlıkla pazarlık yapabiliyoruz.

Ne yazık ki, Türkiye'de de Dünya'da olduğu gibi tüm alanlarda derinlemesine bilgi sahibi ve her şeyi bilen bir danışman ya danışman firma yok.

Danışman ve/veya Danışman Firma; belli alanlarda tecrübe ve bilgi sahibidir. Danışman rahatlıkla tecrübe sahibi olduğu konularda danışmanlık verebilir, bilgi sahibi olduğu konularda da sizi yönlendirebilir ya da bir çalışman olarak sizin için bu konuyu derinlemesine araştırıp öğrenebilir. Bu araştırma ve yeniden öğrenme dönemi danışman için sizin kendi başınıza araştırıp öğrenmenizden daha hızlı bir süreçtir.

Yapmanız gereken öncelikle danışmaya ihtiyaç duyduğunuz konuyu tüm detayları ile danışmana aktarmak, ardından da danışmanın sizi yönlendirmesine izin vermek.